close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 30 maja 2017

  W trosce o należytą obsługę obywateli RP w kontakcie z urzędami konsularnymi w Irlandii oraz Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny w Irlandii.

   

  Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na Państwa pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych). Centrum nie udziela informacji w sprawach wizowych. Po wybraniu lokalnego numeru telefonu zostaniecie Państwo przekierowani do konsultanta w MSZ (nie ponosząc dodatkowych kosztów wynikających z przekierowania połączenia do Polski – koszt rozmowy lokalnej).

   

  W przypadkach, które wykraczają poza kompetencje konsultantów Centrum, ponieważ wymagają bezpośredniego kontaktu z urzędem konsularnym lub też decyzji właściwego konsula, pracownicy Centrum będą starali się doradzić Państwu jak postępować w tej sprawie.

   

  CENTRUM INFORMACJI KONSULARNEJ  funkcjonuje w następujących godzinach czasu miejscowego. CIK  udziela informacji w te dni wolne od pracy na terenie Irlandii, które są jednocześnie zwykłymi dniami pracy w PL (np. bank holiday). 

   

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  Sobota

  Niedziela

  8-16

  8-16

  8-16

  8-16

  8-16

  Nieczynne

  Nieczynne

   

   

  Numer telefonu Centrum Informacji Konsularnej w Irlandii: (+353) 1 56 66 306

   

  ZINTEGROWANY TELEFON DYŻURNY ma ułatwić Państwu kontakt z konsulem dyżurnym w szczególnych i nagłych przypadkach losowych poza godzinami pracy urzędów.

   

  Zintegrowany telefon dyżurny  funkcjonuje poza godzinami pracy urzędów t.j. od 16:00 – 08:00 czasu miejscowego (godz. 17:00 do 9:00 czasu warszawskiego), a także w soboty, niedziele oraz polskie i irlandzkie dni wolne od pracy.

   

  Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego w Irlandii:  (+353) 1 56 66 307   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: