close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 21 listopada 2017

  Gala wręczenia nagród odbyła się 12 listopada 2017 w Ambasadzie Polski w Dublinie. Statuetki odebrało 7 laureatów.

  Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Jego głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami. To okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie, a także do przybliżenia sylwetek tych rodaków, którzy bardzo często znani i szanowani na emigracji, pozostają zupełnie anonimowi dla Polaków mieszkających w kraju.

   

  Oficjalnym organizatorem konkursu w Irlandii jest Klub Twórczego Myślenia z Limerick,  a honorowym patronatem obejmuje konkurs Pan Ambasador Ryszard Sarkowicz. Do udziału zostało zgłoszonych 18 kandydatów, a wyboru laureatów dokonała 12 – osobowa komisja składająca się z reprezentantów różnych środowisk, dyplomatów z Ambasady oraz ubiegłorocznych Laureatów.

   

  Laureatami tegorocznej II giej edycji konkursu zostali: Małgorzata Dulny — założycielka Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koniczyna” (Kultura), Ewa Ikwanty — działaczka społeczna, związana z polską szkołą w Cork i z Centrum Together – Razem (Osobowość), Marcin Kulik — od 2011 działa na irlandzkim rynku w wielu obszarach biznesu, wspiera i promuje kulturę polską (Biznes) i Adrian Szejka - działacz społeczny związany z polską szkołą, Teatrem Polskim oraz chórem Cantate Deo (Młody Polak). Przyznano również 3 wyróżnienia za całokształt kilkuletniej pracy na rzecz Polonii oraz integracji dla Sylwii Gołębiewskiej-Jakubas, Katarzyny Kowalskiej i Anety Kubas.

   

  Pełna lista osób wyróżnionych, nominowanych oraz członków Komisji dostępna jest na stronie Klubu Twórczego Myślenia Limerick www.klubtworczegomyslenia.eu

   

  Gala wręczenia nagród odbyła się 12 listopada 2017 w Ambasadzie Polski w Dublinie. Na uroczystości zostały wręczone statuetki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Wice Prezesa Pana Andrzeja Czernka.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. Ich autorem jest Anna Hurkowska.

  male2
  _ANI1874
  _ANI1929
  _ANI2148
  _ANI2118
  _ANI2104
  _ANI2049
  _ANI2015
  _ANI1975
  _ANI2076

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: