close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 15 listopada 2017

  W dniach 11-12 listopada br. w całej Irlandii miało miejsce wiele uroczystości zorganizowanych dla uczczenia Święta Niepodległości.

   Poniżej wspominamy te, w których uczestniczyli przedstawiciele Ambasady RP w Dublinie

   

   

  1. Obchody Święta Niepodległości w Klubie Hrabiny Markiewiczowej w Dublinie. Obchody uświetnił wykład Pana prof. Jana Żaryna, historyka i senatora RP nt. odzyskania Niepodległości.

   

  2. Obchody Święta Niepodległości oraz uroczystości ślubowania w Polskiej Szkole w Athlone. W Polskiej Szkole w Athlone obchody Święta Niepodległości Polski zostały połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. Łącznie w poczet uczniów Polskiej Szkoły w Athlone zostało przyjętych 40 dzieci. W uroczystości udział wzięli rodzice uczniów, nauczyciele szkoły oraz dyrektor szkoły irlandzkiej, której odbywała się zajęcia.

   

  3. Obchody Święta Niepodległości w Sobotniej Polskiej Szkole im. J. Korczaka w Limerick. Program obchodów był bardzo bogaty i obejmował m. in. występ Teatru Polskiego z Limerick, występ zespołu Inisowiacy z Ennis, wspólne śpiewy i tańce ludowe, wykłady oraz konkursy historyczne i plastyczne dla dzieci i dorosłych, wystawy o tematyce niepodległościowej.  

   

  4. Obchody Święta Niepodległości w CREDO w Navan. Msza święta w St. Mary’s Church rozpoczęła w Navan uroczystości Dnia Niepodległości. Następnie w sali w The Lantern Pub odbyła się cześć artystyczna, w której uczestnicy mogli wysłuchać pieśni, poezji patriotycznych oraz wziąć udział w quizie nt. Dnia Niepodległości.

    

  5. Obchody Święta Niepodległości w Galway połączone z Festiwalem Josepha Conrada. W programie uroczystości oprócz okolicznościowych wystąpień miało miejsce także śpiewanie pieśni patriotycznych przez lokalny szczep harcerski oraz warsztaty plastyczne i artystyczne dla dzieci promujące wiedzę o Polsce.   Festiwalu J. Conrada został zainicjowany otwarciem wystawy o Józefie Conradzie Korzeniowskim, oraz czytaniem wybranych fragmentów jego książek.

   

  Limerick - uroczystości
  Limerick - uroczystości
  Dublin - uroczystości
  Dublin - uroczystości
  Galway
  Galway
  Galway (2)
  Galway (2)
  Athlone - uroczystości
  Athlone - uroczystości
  Athlone - uroczystości 2
  Athlone - uroczystości 2
  Navan - uroczystosci2
  Navan - uroczystosci2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: