close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • SPRAWY PASZPORTOWE

 • GODZINY OTWARCIA DZIAŁU PASZPORTOWEGO

  Przyjmowanie wniosków paszportowych: Pon, Śr, Czw, Pt  9.00 - 15.00, Wt 12.00 - 18.00

  Odbiory paszportów: Pon, Śr, Czw, Pt  9.00 - 11.00, Wt  16.00 - 18.00

  Telefony działu paszportowego (871 80 20) czynne są: Pon, Śr, Czw, Pt  14:30 - 16.30, Wt  10.00 - 12.00

   

  ZAPISY NA ZŁOŻENIE WNIOSKU PASZPORTOWEGO

  Uprzejmie informujemy, że umawianie się na spotkanie ws. złożenia wniosku o paszport możliwe  jest WYŁĄCZNIE  za pośrednictwem systemu e-Konsulat:  https://secure.e-konsulat.gov.pl . Nie ma możliwości zapisania się na wizytę paszportową telefonicznie lub mailowo.
   

  REZYGNACJA Z WIZYTY

  Bardzo prosimy o rezygnację z wizyty paszportowej jeżeli nie zamierzają Państwo skorzystać z zarezerwowanego terminu.  W ten sposób oddadzą Państwo miejsce innym naszym obywatelom.

   

  PASZPORTY WYDAWANE OSOBOM PEŁNOLETNIM


  PASZPORTY WYDAWANE OSOBOM NIEPEŁNOLETNIM
   

  CENNIK WYROBIENIA PASZPORTU ORAZ ZNIŻKI W OPŁATACH PASZPORTOWYCH

   

  ODBIÓR / WYSYŁKA PASZPORTU

  Odbiory wyrobionych paszportów w godzinach:  Pn, Śr, Czw, Pt 9:00-11:00, Wt 16:00-18:00

   

  UTRATA PASZPORTU

   

  NADANIE NUMERU PESEL

   

  KERRY / MAYO - INFORMACJA DOTYCZĄCA AKTÓW URODZENIA DZIECI URODZONYCH W HR. KERRY I MAYO

   

  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
   

   

   

  WAŻNA Informacja Straży Granicznej dla rodziców dzieci z irlandzkimi paszportami

   

  W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie wątpliwościami, co do zasad dokonywania odprawy granicznej przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli RP z podwójnym obywatelstwem, uprzejmie informujemy, że wymóg okazania funkcjonariuszom Straży Granicznej podczas kontroli granicznej polskiego dokumentu paszportowego lub odpowiednio dowodu osobistego dotyczy wszystkich obywateli polskich.

  Przypominamy Państwu, że dziecko urodzone za granicą, którego co najmniej jeden rodzic jest obywatelem polskim, posiada obywatelstwo z polskie z urzędu nawet jeżeli rodzice nie wnioskowali o nr pesel a dziecko posiada jedynie paszport irlandzki. Jeśli drugi rodzic jest obywatelem innego kraju i według prawa tego kraju dziecko nabywa również obywatelstwo po drugim rodzicu, wówczas oboje rodzice mogą stawić się przed Konsulem RP z wnioskiem o zrzeczenie się obywatelstwa polskiego dla dziecka. Dziecko musi posiadać w tym okresie ważny polski paszport.

  Mając na uwadze obowiązujące przepisy i dążenie do zapewnienia przekraczającym granicę sprawnej odprawy paszportowej przez Straż Graniczną, uprzejmie sugerujemy osobom posiadającym oprócz obywatelstwa polskiego również obywatelstwo innego państwa, a w przyszłości zamierzającym odbyć podróż do Polski, aby z odpowiednim wyprzedzeniem podjęły kroki zmierzające do uzyskania polskiego dokumentu paszportowego.

  W celu uzyskania pełnego komunikatu Straży Granicznej kliknij tu

  _______________________________________

  Gorąco zachęcamy Państwa, by planować termin spotkania w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Dublinie z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego.

   

  Jednocześnie informujemy, że przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe WYŁĄCZNIE w udokumentowanych losowo przypadkach związanych np. z nagłą chorobą, śmiercią członka najbliższej rodziny lub kradzieżą dokumentów.

   

  Przypominamy również, że Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie nie ponosi odpowiedzialności za straty finansowe w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów oraz opłaconych już uroczystości rodzinnych przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości dla siebie oraz dzieci. Również, brak terminowej decyzji lub decyzje odmowne władz irlandzkich dotyczących paszportów dla dzieci nie uprawnia do skorzystania z procedury wydania dziecku polskiego paszportu w trybie wyjątkowym.

   

  Uprzejmie informujemy, że pomimo iż utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa przybycia na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do wyjazdu z Irlandii upoważnia jedynie ważny paszport lub dowód osobisty.


  UWAGA! Z dniem 26 czerwca 2012 r. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny paszport. Prosimy rodziców, którzy mają wpisane dzieci do paszportów, aby niezwłocznie skontaktowali się z WK  (dublin.consul@msz.gov.pl) w celu umówienia wizyty i wydania nowego paszportu dziecku.  

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: